Çeşitlerimiz

Envai Çeşit Baskılı Poşet Ürünlerimiz İle Siz Değerli Müşterilerimizin Plastik Poşet İhtiyaçlarına Cevap Vermekteyiz.

market poşeti

Market Poşeti

Ham maddesi petrol ve petrolden yapılma ürünlerden oluşan plastikten yapılan market poşeti kullanımı oldukça yaygındır. Son yıllarda yapılan üretimlerinde sağlığa zararlı maddeler de kullanılmadan imalatı yapılmaktadır. Farklı ebat ve boyutlarda kullanılan poşetler üzerinde marketlerin logo baskıları bulunmaktadır.

Marka bilinirliği açısında çok iyi bir reklam malzemesi olan poşetler kurumsal kimliğin tanınmasında çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Market poşeti olarak tabir edilen ürünler market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi gibi esnaf işyerlerinde firma logo baskısı yapılmış şekli ile kullanılır.

Market Poşeti Özellikleri

 Çeşitli seçenekleri vardır. Sadece kasa esnasında alınan ürünleri koymak için değildir. Bakliyat poşeti, hışır poşet, atlet ve rulo poşet çeşitleri vardır. Marketlerde açık bakliyat ve kuruyemiş ürünlerini koymak için tasarlanmıştır. Rulo poşetler ise meyve sebze ürünleri için kullanılır.

Kasaya geldiğinizde ürünlerin barkodları okunmadan önce kaç tane market poşeti istediğiniz sorulur. Son çıkan kanunlar çerçevesinde bedelli olarak kaç tane istiyorsanız takdim edilir. Kullanılan hammaddesinin orijinal rengi şeffaftır. Üzerine istenilen baskı uygulaması yapılır. Doğada çözülür olanları tercih ediniz.

Mağaza Poşeti

 

Kullanım açısından dayanıklı ve sağlam olması beklenen mağaza poşeti çeşitleri içinde bazı kriterler dikkat çekmektedir. Bir mağazadan alınan ürünün içine konduğu baskılı mağaza poşeti kuruluşun bir nevi karakterini ve kalitesini yansıtır. Dayanıklı malzemeden üretilmiş olması önemlidir. Taşıma esnasında her hangi bir sıkıntı yaşanmayacak şekilde içine malzeme konulmalıdır.

Her mağaza poşeti için belirlenmiş olan bir taşıma kapasitesi vardır. Öyle ki mağazadan alındıktan sonra başka şekilde taşıma poşeti olarak kullanıldığı ön görülürse çok uzun zaman reklam konusunda desteğini verecektir. Markalaşmış olan bir mağazanın kullandığı poşetler kesinlikle sağlığa zararlı maddeler içermemelidir. Bu tip elit mağazalarda kullanılan poşetler doğa içeriğine uygun olmalıdır.

Mağaza Poşeti Özellikleri Nelerdir?

 Genelde tasarım yapılmış plastik ya da bez hammaddelerinden oluşur. Bunlar üzerine baskı yapılabilen ürünlerdir. Mağaza poşeti üzerine firma tarafından belirlenecek olan logolar ve yazılar baskı şekilde basılır. Fiyat olarak diğer normal poşetlerden biraz daha maliyetli bir poşettirler mağaza poşeti çeşitli boyutlarda imal edilmektedir. Ayrıca üzerlerine firmaların logo baskıları da yapılır.

mağaza poşeti
hışır poşet

Hışır Poşet

 

Süpermarketlerde, marketlerde, bakkallarda özellikle sebze meyve reyonları önünde rulo halde bulunan poşetlerim genel adı hışır poşet olarak geçer. Atlet poşet gibi tutacak yerleri vardır. Adı gibi hışırtılıdır. Rengi şeffaf ve çok kalın ürünler değildir. Çeşitli ebatları vardır. Talep doğrultusunda üzerine baskı yapılarakta kullanılır. En ekonomik ürünlerden bir tanesidir.

Gramajı çok düşük olduğu için kiloya düşen adet sayısı çok fazladır. Yüksek yoğunluklu polietilen hammaddenden üretilmiştir. Bazı süpermarketler içindeki mikron oranı artırılmış ve sert yapıda üretilen hışır poşet market alışverişi için kullanmaktadır. F2 tip dışında yapılanlar dayanıklı ve Rent mat ürünlerdir.

Hışır Poşet Özellikleri

 Halk dilinde bakkal poşeti olarak adlandırılan hışır poşet en şok tercih edilen poşet çeşididir. Atlet poşet ile karıştırılsa da gramaj olarak aralarında fark vardır. Kurumsal firmalar genelde logo baskılarını yaptırarak kullanılırlar. Ekonomik olması nedeni ile tüketicilerin aldığı ürünleri taşıması için planlanmıştır. Genelde şeffaf ve mat renklidir. Ancak son yıllarda renkli ve parlak çeşitleri de piyasada rağbet görmektedir. Plastiği inceletilebilen özellikte olduğu için sektörel anlamda gramaj farklılıkları göstermektedir.

 

Jelatin

 Jelâtin sektörel anlamda paketleme ve saklana çözümü olarak kullanılan ambalaj jelâtini yâda jelâtin poşet olarak da bilinen poşet çeşididir. Ambalaj ürünü olması nedeni ile piyasada çok fazla kullanılır. Genelde kendinde bantlı, yapışkanlı ve kilitli çeşitleri bulunmaktadır. Şeffaf renklidir. Üzerlerine etiket yapıştırılabilme özelliği vardır.

Tercih doğrultusunda firma logo baskısı yapılabilir. Kuruyemiş, şarküteri, giyim mağazaları, süpermarketler tarafından çok kullanılan bir üründür. Genelde kilogram olarak satışı yapılır. Jelatin düz veya flekso sistem üzerinde basılmış rulo halinde uç kısmına yapışkanlı bant sistemi ile üretilir.

Jelâtin Poşet Nerelerde Kullanılır?

 Talep edilen boyutlara göre baskılı yâda baskısız olarak üretilmektedir. Ekseriyetle giyim mağazalarında kullanılan bir üründür. Paketli tekstil ürünlerinde her iki tarafınında şeffaf olması görünürlüğü artırır. Bakliyat ürünleri, şarküteri ürünleri, kilogram işi paketli gıda ürünlerinin ambalajlanması esnasında çok tercih edilir.

Jelâtin poşet alırken özellikle gıda ile temas eden çeşitlerinde çok dikkatli olmak gereklidir. Yatay ve dikey model çeşidine göre yapışkan ayarlaması yapılır. İçine konulacak ürüne göre çeşitli gramaj ve boyutları mevcuttur.

jelatin

Daha Fazla Detay?

Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Aklınıza takılan her soruyu yöneltebilir ve poşet üretimi ve poşet fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz